Güncel Haberler

Akkuyu Nükleer A.Ş Türk Halkının Ramazan Bayramını Kutladı – GÜNDEM

Şirket, Ramazan Bayramı arifesinde Akkuyu nükleer santral inşaat sahasındaki aileleri de unutmadan Gülnar ve Silifke sakinlerine gıda kolisi desteğinde bulundu.

Rusya devlet nükleer enerji şirketi Rosatom’un iştiraki AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Türk halkının Ramazan Bayramını kutladı. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. bu yıl da Gülnar ve Silifke ilçe sakinlerini de unutmadı. Ramazan Bayramı arifesinde Akkuyu Nükleer Santrali’nin (NGP) inşa edildiği bölgede yaklaşık 1.500 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi desteğinde bulunuldu.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdür Anastasia Zoteeva konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Nükleer santral projesi, Büyük miktarlarda çevre dostu elektrik üretimi sağlanmasının yanı sıra Mersin’de bir bütün olarak yaşamın gelişmesi ve nüfusun yaşam kalitesinin artırılması açısından da büyük önem taşıyor. Yerel yönetimlerle yakın işbirliği içinde çalışarak bölgenin kalkınmasına ve sosyal refahına yatırım yapıyoruz. Türk halkının kültür ve geleneklerine büyük saygı duyuyoruz ve herkesin mübarek Ramazan Bayramını kutluyoruz. Akkuyu nükleer santrali yüzyılı aşkın süredir üzerinde çalışılan stratejik bir projedir. İnşaat çalışmaları şu anda aktif olarak devam ediyor. “Çok yakında Türkiye’nin ilk nükleer santrali ülkedeki milyonlarca ev ve işyerine elektrik sağlayacak.”

Akkuyu NGS projesi çalışanları da Ramazan Bayramını kutladı. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdür Anastasia Zoteeva şunları söyledi: “Türkiye’nin ilk nükleer santralini kurarak, dünyayı daha da güzel bir yer haline getirmek için birlikte büyük, dost bir aile yaratıyoruz. Her birimiz iyi bir ortak amaca katkıda bulunuyoruz! Hep birlikte birbirimize destek olarak başarıya doğru kararlı adımlar atıyoruz. Çalışmanız sayesinde proje yaşıyor ve gelişiyor, kalplerimiz sıcaklık ve gururla dolu! İyi tatiller!”

Gülnar ve Silifke belediyeleri bölge sakinlerine gıda kolisi dağıtımını organize ediyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking