Güncel Haberler

Dünyaca ünlü Fransız anıtları Eyfel Kulesi ve Mont Saint Michel’de grev dalgası

Sendikalar, somut adımların bir an önce atılması çağrısında bulunarak, “Durum böyle devam ederse Temmuz-Ağustos aylarında yapılacak Olimpiyat Oyunları sırasında Eyfel Kulesi kapatılacak.”

REKLAM

Fransa’da her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Eyfel Kulesi ve Mont Saint Michel’de çalışanlar, son iki haftanın bir bölümünde “yatırım yetersizliği” ve “ziyaretçi sayısının fazlalığı” nedeniyle grevdeydi.

Dünyaca ünlü kulenin yaratıcısı Gustave Eiffel’in 27 Aralık’taki ölümünün yüzüncü yıl dönümünde bir günlük greve giden 360 çalışan, inşaatın ihtiyaç duyduğu “muazzam bakım, yenileme ve konservasyon çalışmalarının” maliyeti konusunda uyarıda bulundu. 134 yıllık demirden yapılan yapı “değeri düşük” görüldü.

Sendikalar, somut adımların bir an önce atılması çağrısında bulunarak, “Durum böyle devam ederse Temmuz-Ağustos aylarında yapılacak Olimpiyat Oyunları sırasında Eyfel Kulesi kapatılacak.”

“Mont Saint Michel’e yeterli kaynak ayrılmıyor”

Dünyanın en ünlü “gelgit adası” Mont Saint Michel’de 55 çalışandan 15’i, bitiş tarihi 26 Aralık olarak belirlenemeyen greve gitti.

Sendikalar, manastıra 350 basamakla çıkılan adadaki personelin “tümünün” diz ve ayak bileği eklemlerinde sorun yaşadığını iddia ediyor.

Adaya ayrılan mali kaynakların “bu muhteşem anıt için yeterli düzeyde olmadığını” vurgulayan işçi temsilcileri, daha fazla personel, yabancı dil bilenler için ek ücret, işin fiziksel açıdan zorlayıcı kısımları için tazminat ve daha iyi ücretler talep ediyor. iş fırsatları. alan.

Fransa’nın en çok ziyaret edilen anıtlarından biri olan Mont Saint Michel, her yıl 1,5 milyona yakın turistin ilgisini çekiyor.

2022 yılında 5,9 milyon turisti ağırlayacak olan Eyfel Kulesi’nin olimpiyatlarla birlikte 7,4 milyona ulaşması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking