Güncel Haberler

GTA 6’nın (GTA VI) görüntülerini sızdıran hacker’a “süresiz hastane cezası”

BBC News’in haberine göre hakim, Arion Kurtaj’ı siber suç işleme arzusunun ve yeteneğinin toplum için risk teşkil ettiğini söyleyerek süresiz hastane cezasına çarptırdı.

Kurtaj’ın toplum için tehdit oluşturmayan, sağlıklı bir birey olduğu tespit edilene kadar hastanede kalacağı bildirildi.

“Lapsus$” hacker grubunun bir üyesi olan Kurtaj, sağlık kontrolleri sırasında “en kısa sürede siber suç işlemeye geri dönmek istediğini” söyledi.

ROCKSTAR: BİZİ 5 MİLYON DOLAR KAYBETTİRDİ

GTA VI video oyununun sahibi Rockstar, mahkemede Kurtaj’ın faaliyetlerinin kendilerine 5 milyon dolar zarara yol açtığını söyledi.

Dizüstü bilgisayarına el konulmasına rağmen Kurtaj, Amazon Firestick cihazı ve cep telefonuyla Rockstar’dan GTA VI’nın 90 görselini çalıp sosyal medyada yayınladı.

Şirketin kullandığı Slack mesajlaşma sistemine sızan Kurtaj, “Rockstar 24 saat içinde Telegram üzerinden benimle iletişime geçmezse oyun kodlarını yayınlayacağım” dedi. Süre dolduktan sonra bu ifadeyi kullandı ve kodları bir forumda paylaştı.

Kurtaj’ın yayınladığı görseller 4 günde 128 milyon kişi tarafından izlendi. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İYİ Parti'den yas çağrısı: Aldığımız nefes onların sayesindeİYİ Parti’den yas çağrısı: Aldığımız nefes onların sayesinde
Tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü!  2 arkadaş birbirine saldırdı;  1 ölü, 1 yaralıTartışma bıçaklı kavgaya dönüştü! 2 arkadaş birbirine saldırdı; 1 ölü, 1 yaralı
MSB'den acı haber!  Pençe Kilit bölgesinde 6 askerimiz şehit olduMSB’den acı haber! Pençe Kilit bölgesinde 6 askerimiz şehit oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu