Güncel Haberler

Hollanda’da hareketli gece! Cam kırıldı, polis araçları ateşe verildi

Hollanda’nın idari başkenti Lahey’de farklı görüşteki Eritreli gruplar birbirleriyle ve polisle taş ve sopalarla çatıştı, çevredeki araçları ateşe verdi.

AMELİYAT BİBER GAZI İLE YAPILDI

Yerel basında çıkan haberlere göre, Eritre hükümetini destekleyen bir grubun Lahey’de bir salonda toplandığı haberini alan muhalif gruplar, taş ve sopalarla salona girmeye çalıştı. Binanın camlarını kıran, polis araçları ve otobüslerini ateşe veren protestoculara biber gazıyla karşılık verildiği, olaylarda bazı polis memurlarının da yaralandığı iddia edildi.

KONTROL DIŞI

Lahey belediyesi sözcüsü Robin Middel, yaptığı basın açıklamasında, Eritre hükümetini destekleyenler ile Opera konferans salonunda toplanan muhalif gruplar arasında çıkan şiddetin kontrolden çıktığını söyledi.

Bu konuda Lahey polisi tarafından yapılan açıklama.

Protestocular çok sayıda polis aracını ve bazı otobüsleri ateşe verdi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangınlar söndürüldü. (AA)Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bir anda her şey beyaza döndü!  Yer: Hatay... Telefonda sarıldılarBir anda her şey beyaza döndü! Yer: Hatay… Telefonda sarıldılar
Korkunç!  Kayıp olduğu bildirilen 77 yaşındaki kadın ölü bulunduKorkunç! Kayıp olduğu bildirilen 77 yaşındaki kadın ölü bulundu
CHP o ismi adaylıktan çekti!  37 gün...CHP o ismi adaylıktan çekti! 37 gün…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu