Güncel Haberler

Instagram, Facebook ve Threads dünya çapında çökmüştü! Peki o sırada ne oldu, neler yaşandı? “İçerideki kaynaklarıma sordum” diyerek paylaştı

Meta çatısı altında bulunan Instagram, Facebook ve Threads’e dün gece dünya çapında erişim sorunu yaşandı. Kullanıcılar yaklaşık 2 saat boyunca sosyal medya platformlarına erişemedi. Sorun, eski adıyla Twitter olan sosyal medya platformu X’te de yaygındı.

Meta, giriş sorununun çözümü için gerekli aksiyonları alarak çalışmalara başladı ve zaman geçtikçe sorun çözüldü. Ancak bazı kullanıcılar, sosyal medya hesaplarına yeniden erişim sağlamanın yanı sıra, soruna neyin sebep olduğunu da merak etmeye başladı.

ERİŞİM SORUNU OLUŞTUĞUNDA İÇERİDE NELER OLDU?

Gazeteci Kenan Taş, X (Twitter) hesabından yayınladığı paylaşımda Facebook, Instagram ve Threads’e erişim sorununu ele aldı. Taş, yaklaşık 3 saattir iç kaynaklarına neler olduğunu sorduğunu söyledi.

Taş’ın yazısı şöyle:

“İç kaynaklarıma sordum…”

Bildiğiniz gibi dün Instagram’da bir sorun yaşandı. Yaklaşık 3 saat boyunca iç kaynaklarıma neler olduğunu sordum: “Bütün sistemler bir anda çöktü. Hiçbirimiz çalışamaz hale geldik.

“İLETİŞİME BİLE ULAŞAMIYORUZ”

Sistem bizi kullandığımız tüm araçlardan attı. İletişim bile kuramıyorduk. 2021 yılında 8 saat sistem çöktü, aynısını biz de yaşadık. Bu sefer 2 saat sürdü. Herkes birbirine bağlıyken sistem onları dışarı attı.

HACKERLAR mı?

Kenan Taş’ın paylaşımına mı giriliyor? Sorunun cevabı da yer aldı. Taş’ın paylaşımının bu konuya ilişkin kısmı şöyle:

“Yani bu bir hackleme mi?” Sorunun cevabı “Hayır sistem hatası değil, başka bir sorunu çözmeye çalışırken yapmışlar. Basit bir sorun olduğunu anlamamız 3 saat sürdü. Tüm sistemler ortak olduğu için WhatsApp hariç hepsinde var. etkilendim.”

Kenan

ChefGPT
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mersin adliyesinden firari 2 hükümlüyle ilgili açıklama!Mersin adliyesinden firari 2 hükümlüyle ilgili açıklama!
İstanbul-THY şubatta 6,1 milyon yolcu taşıdıİstanbul-THY şubatta 6,1 milyon yolcu taşıdı
Sürpriz gelişme!  Bugün Türkiye'ye geliyorumSürpriz gelişme! Bugün Türkiye’ye geliyorum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu