Güncel Haberler

İsrail’e göre Beyaz Saray’ın “insani ara” açıklamasında yeni bir durum yok

İsrail başbakanlığının basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze’de çatışmaların devam ettiği vurgulanarak, “Rehinelerimiz serbest bırakılmadıkça ateşkes olmayacak” denildi. ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, İsrail’in sivillerin Gazze Şeridi’nin kuzeyinden güneyine uzanan “güvenli koridorlar”dan güneye geçişine izin verdiği belirtildi.

Dün 50 bin Gazzeli’nin bu koridordan geçtiğinin altının çizildiği açıklamada, Gazzelilere güneye yönelme çağrısı yinelendi.

İsrail Başbakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama, Beyaz Saray’ın İsrail’in kuzey Gazze Şeridi’ndeki sivillerin çıkışı için “saldırılara günde 4 saat ara vermeyi” kabul ettiğini açıklamasının ardından geldi.

Beyaz Saray, açıklamasında “düşmanlıklarda insani bir duraklama”dan bahsederken, İsrail Başbakanı’nın açıklamasında çatışmalarda bir duraklama olmayacağını ve yalnızca bir “insani koridor” oluşturulduğunun vurgulanması ilginçtir. açıldı.

İsrail ordusu Pazar gününden bu yana, ağır bombardıman nedeniyle yerlerinden edilen Gazzelileri kuzeyden güneye zorla göç ettirmek için Selahattin Yolu üzerinde her gün dört saatlik bir insani koridor açıyor.

ABD ve bazı Batılı ülkeler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının sona ermesi anlamına gelecek bir ateşkese destek vermezken, “düşmanlıklara insani açıdan ara verilmesi” yani birkaç saatle sınırlı ara verilmesini gündemde tutuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking