Güncel Haberler

Bakan Güler, Hava Kuvvetleri Komutanlığının 113’üncü yıl dönümünü kutladı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Güler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluşunun 113'üncü yılı münasebetiyle Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve beraberindeki Hava Kuvvetleri personelini kabul etti.

Bakan Yardımcısı Bilal Durdalı'nın da katıldığı resepsiyonda bir konuşma yapan Güler, Hava Kuvvetleri'nin kuruluş yıldönümünü kutlayarak, şunları söyledi: “Hava Kuvvetleri'nin kuruluşunun 113'üncü yılı vesilesiyle sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Hava Kuvvetleri, Hava Kuvvetlerimiz, göklerimizin çelik kanatlı savunucuları.” dedi.

Güler, Türk Hava Kuvvetlerinin, 20. yüzyılın başlarında ilk motorlu uçağın havalanmasından kısa bir süre sonra, 1911 yılında ilk havacıların pilot eğitimine gönderilmesi ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Hava Kuvvetleri Komisyonu'nun kurulmasıyla görkemli yürüyüşüne başladığını söyledi. Savaş Bakanlığı.

Kurulduğu günden bu yana tüm komutan ve kurmayların büyük emek harcadığını belirten Güler, şöyle konuştu: “Tarihe adını altın harflerle yazdıran hava kuvvetlerimiz, dünyanın en güçlü, şanlı ve saygın kuvvetleri arasında yerini almıştır.” Dedi.

Güler, Türkiye'nin uluslararası alanda aktif rol üstlendiğini, Türk Silahlı Kuvvetlerinin son yüzyılın en kapsamlı faaliyetlerini gerçekleştirdiğini, Hava Kuvvetlerinin de aynı verimlilik ve yoğunlukla faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Hava Kuvvetlerinin köklü tarihi, yetenekli personeli, üstün teknolojisi ve büyük başarılarıyla Türkiye'nin gurur kaynağı olduğunu belirten Güler, şöyle konuştu: “Bugün Hava Kuvvetleri, hava kuvvetlerine eğitim verebilen dünyadaki sayılı hava kuvvetlerinden biridir. Hem kendi pilotlarımız hem de dost ve müttefik ülkelerin pilotları.” Bir açıklama yaptı.

Bugünlerin kolay geçmediğini vurgulayan Güler, şöyle konuştu: “Hava Kuvvetlerimizin bu uzun ve meşakkatli yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olan milli ve milli savunma sanayi hamlemizin gelişmesi için sizler gibi nice kahramanlar büyük emekler vermiş, mücadele etmiştir. ” dedi.

“Azim ve kararlılıkla çalışmaya, daha çok üretmeye devam edeceğiz”

Bakan Güler, önemli ve önemli projelere imza atan savunma sanayinin, kara ve denizin yanı sıra gökyüzünün güvenliğini de en iyi şekilde sağlayacak uçak alanında büyük atılımlar yaptığını ve bu alanda büyük ilerleme kaydettiğini ifade etti. söz konusu:

“Temel eğitim ve hafif taarruz uçağımız 'HÜRKUŞ', jet eğitim uçağımız 'HÜRJET', genel maksat helikopterimiz 'GÖKBEY' ve savunma sanayimizin ulaştığı üstün seviyeyi gösteren ilk yerli beşinci nesil savaş uçağımız KAAN, ürünlerimiz arasında yer alıyor. ülkenin hava platformları alanında büyük atılımları.” Bütün bunlarla birlikte Türkiye artık dünyada kendi muharebe ve eğitim uçağı ve helikopterini üretebilen sayılı ülkelerden biri haline geldi.

Görevimiz, Hava Kuvvetlerimizi ve kahraman ordumuzu en gelişmiş ve modern silah, araç ve teçhizatla donatmaya devam etmektir. Çünkü kaotik güvenlik ortamı ve içinde bulunduğumuz kriz, ülkemizin hak ve çıkarlarını taviz vermeden korumak için her açıdan güçlü, etkili ve caydırıcı bir hava kuvvetine sahip olmamızı gerektirmektedir. Bunun bilincinde olarak büyük motivasyonumuz, azim ve kararlılığımızla daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”

Eskisinden daha güçlü ve kararlı olduklarını belirten Güler, yürütülen tüm faaliyetlerde üstün bağlılıklarından dolayı personele büyük güven duyduğunu söyledi.

Hava Kuvvetlerinin Türkiye için gurur kaynağı olduğunu belirten Güler, sözlerini şöyle tamamladı:

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu tarihi dönemde, 'Türkiye Yüzyılı' vizyonumuz doğrultusunda, büyük başarılara imza atacağına ve asil milletimizin iftihar kaynağı olacağına inancım tamdır. Sahip olduğu yetenekler ve sizin gibi yetenekli personelinin gayretleriyle Hava Kuvvetlerimizin bu üstünlüğü elde edeceğine inanıyorum.” “Bu seviyeye ulaşmamızda emeği geçen tüm komutanlarımızı ve kahraman personelimizi şükranla anıyor, başta Hava Kuvvetleri Komutanımız olmak üzere tüm değerli personelimize, mesai arkadaşlarıma ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kuruluşunun 113'üncü yıl dönümünü bir kez daha canı gönülden kutluyorum.” Hava Kuvvetlerimiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu