Güncel Haberler

Nurten Sırmalı Cumhuriyet TV’de ‘Beypazarı’ açıklamaları: Üretimde dikkatsizlik olduğunu düşünüyorum – Son Dakika Sağlık Haberleri

Gıda güvenliği uzmanı Nurten Sırma, geçtiğimiz günlerde Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Dairesi'nin talebi üzerine müsadere ve tüketilmeme meselesiyle ortaya çıkan Beypazarı maden suyuna ilişkin tartışmayı yorumladı.

Sırma, Cumhuriyet televizyonuAçıklamasında şunları söyledi: “Bunun maden suyu firmasının kasıtlı yaptığı bir şey değil, üretimdeki ihmal olduğunu düşünüyorum. İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Dairesi, Tarım ve Orman Bakanlığımıza karşılık gelir. “Gıda konularında yetkili makamdır” dedi.

GIDA FİYATLARININ KALİTEYE ETKİSİ

Gıda güvenliği uzmanı Nurten Sırma, şunları söyledi: “Gıda fiyatları arttığında dolandırıcılık da artıyor. Gıda fiyatlarının uzun süre yüksek kaldığı dönemlerde gıda sahtekarlığı artıyor ve güvenilir gıdaya ulaşmak zorlaşıyor” dedi.

TÜKETİCİYİ NASIL KORUYABİLİRSİNİZ?

Tüketicilerin kendilerini nasıl koruması gerektiğine vurgu yapan Sırma, tüketici vatandaşların kendi başlarına bor miktarını anlamalarının çok zor olduğunu, tüketiciyi korumak için denetimlerin arttırılması gerektiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking