Güncel Haberler

İsrail ordusu baskın yaptığı Gazze’deki Şifa Hastanesi bahçesini buldozerlerle kazıyor

İsminin gizli kalmasını isteyen Şifa Hastanesi’nden bir kaynak, İsrail tanklarının hastane bahçesinden çekilmesinin ardından askeri buldozerlerin getirildiğini söyledi.

Hastane bahçesindeki araçların kaldırıldığını belirten kaynak, İsrail ordusuna ait buldozerlerin hastanenin arka bahçesinde “büyük çaplı kazı” yaptığını söyledi.

Buldozerlerin hastane alanını yerle bir ettiği, buradaki çadırları, yapıları ve çardakları tahrip ettiği bildirildi.

Aynı kaynak, İsrail ordusunun hastane etrafındaki kuşatmayı her yönden sürdürdüğünü, hastane içinde ve dışında hareket eden her şeyi hedef aldığını kaydetti.

İsrail ordusunun hastanede patlayıcı kullandığı, ayrıca ilaç ve tıbbi malzeme depolarını da hedef aldığı iddia edildi.


İsrail, Gazze’nin işgali sırasında Şifa hastanesine baskın düzenledi

İsrail ordusu, Gazze’de yerinden edilen binlerce hasta ve sivilin bulunduğu, bölgenin en büyük sağlık tesisi olan Şifa hastanesine dün sabah baskın düzenledi.

İsrail’in, baskının ardından binada tüneller ve mühimmat depolarının yerinde bulduğunu söylediği paslanmış silahlar ve çok sayıda kamerayı kanıt olarak sunması eleştirilere yol açtı.

Hamas, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa hastanesine düzenlediği baskında gerçekleştirdiği “katliam” konusunda uyarıda bulunarak, sağlık personelinin, yaralıların ve binlerce Filistinlinin yerinden edilmiş kişilerin güvenliğinden İsrail, ABD ve uluslararası toplumu sorumlu tuttu. alan. Hastane.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu